Menu

DZIAŁANIA TOWARZYSZĄCE 2020

DZIAŁANIA TOWARZYSZĄCE

 W związku z realizacją Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020  wspófinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, w dniu 25 lutego 2020r, w Domu Ludowym w Palczowicach odbędą się warsztaty towarzyszące dla zakwalifikowanych osób objętych programem.

Działania towarzyszące są  nieodłącznym, obowiązkowym elementem programu mającym za zadanie włączanie społeczne osób korzystających z pomocy żywnościowej.

Zakres tematyczny warsztatów

KULINARNE, na których uczestnicy  przygotowują  potrawy, które nie rujnują portfeli,
a jednocześnie są proste, smaczne i zdrowe. W czasie warsztatów wszyscy biorą aktywny udział w powstawaniu potraw, które później wspólnie spożywają.

ŻYWIENIOWE, na których uczestnicy poznają zasady zdrowego odżywiania, układania zdrowych i smacznych jadłospisów dla całej rodziny.  Obalają mity na temat produktów uznawanych za zdrowe i niezdrowe!

O MARNOWANIU JEDZENIA, na których uczestniczy uczą się jak czytać etykiety, przechowywać prawidłowo żywność, robić rozsądne zakupy oraz przetwarzać produkty, aby niczego nie marnować.

EKONOMICZNE, na których uczestnicy poznają zasady gospodarowania domowym budżetem. Uczą się planowania i oszczędzania pieniędzy. Poznają prawa konsumenckie i uczą się jak z nich korzystać!

W ramach działań towarzyszących uczestnicy mogą też skorzystać z indywidualnych porad prowadzonych przed dietetyków. Warunkiem jednak jest wcześniejsze uczestnictwo
w warsztatach i zgłoszenie takiej potrzeby osobie prowadzącej warsztaty, bądź przedstawicielowi OPL.

Organizatorem warsztatów jest Bank Żywności w Krakowie, który w tym zakresie współpracuje z trenerami edukacji ekonomicznej, dietetykami i kucharzami. Warsztaty realizowane są  w bardzo miłej, ciepłej atmosferze. Prowadzone są w sposób prosty i przystępny dla każdego bez względu na wiedzę, umiejętności czy doświadczenie.