Menu

Pomoc dla Ukrainy

1 marca 2022 - Aktualności

Pomoc dla Ukrainy

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Herb-zatora-1.png dla Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Flaga-ukrainy-1.png


Komunikat Burmistrza Zatora
Informujemy, że uruchamiane zostało konto bankowe Pomoc dla Ukrainy, na które można wpłacać środki finansowe z przeznaczeniem na wsparcie dla uchodźców wojennych z Ukrainy przebywających na ternie Gminy Zator. W porozumieniu z Gminą Zator konto otworzyła Rzymskokatolicka Parafia Św. Wojciecha i Jerzego w Zatorze, Plac Tadeusza Kościuszki 3.
Podajemy nr rachunku do wpłat – pod nazwą „Pomoc dla Ukrainy”:
PL 16 8136 0000 0000 1889 2000 0080
(SWIFT: POLUPLPR)

Wszystkie zebrane środki przeznaczone zostaną na zakupy niezbędnej, bezpośredniej i pilnej pomocy dla rodzin ukraińskich zakwaterowanych na terenie naszej gminy. Środkami tymi dysponuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Zatorze i uruchamiane są one w miarę zgłaszanych potrzeb. Podajemy tel. kontaktowy do OPS w Zatorze 501 173 709 (dostępny w godz. 7:30 – 19:00 od poniedziałku do piątku).
Obecnie w naszej gminie przebywa już kilka rodzin z Ukrainy, które znalazły wsparcie i opiekę ze strony naszych mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji społecznych i instytucji. Wiemy jednak, że kolejne kilkadziesiąt rodzin (w tym głównie kobiet i dzieci) jest w drodze do miejsc zakwaterowania na terenie naszej gminy. Tym rodzinom również chcemy pomagać.
Trwa także zbiórka darów rzeczowych niezbędnych do codziennego funkcjonowania w tych niełatwych warunkach.
Zbiórkę i dystrybucję darów rzeczowych prowadzi Regionalny Ośródek Kultury w Zatorze – tel. kontaktowe: 668 301 846 lub 794 747 584

Chętnych do udzielenia pomocy w formie zakwaterowania prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim w Zatorze, tel. 533 312 208 (dostępny w godz. 7:30 – 19:00 od poniedziałku do piątku).

Przypominamy również, że uchodźcy wojenni, obywatele Ukrainy powinni się rejestrować w wyznaczonych przez rząd punktach recepcyjnych oraz bezpośrednio na dzisiaj uruchomionej stronie internetowej www.pomagamukrainie.gov.pl.

#PomagamyUkrainie

Mariusz Makuch
Burmistrz Zatora