Menu

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO i TECHNOLOGII WSPOMAGAJĄCEJ

21 marca 2024 - Aktualności

 

Jesteś osobą z niepełnosprawnością i potrzebujesz sprzętu rehabilitacyjnego lub technologii wspomagającej? Twój sprzęt uległ zniszczeniu, został ukradziony lub potrzebujesz nowego? Pamiętaj, że możesz złożyć wniosek do Wypożyczalni technologii wspomagających. Zrobisz to przez sow.pfron.org.pl

 

Aktualnie osoby z niepełnosprawnością nie mają zapewnionej dostatecznej dostępności do technologii wspomagających, zwłaszcza do wysoko zaawansowanych rozwiązań technologicznych, dzięki którym mogłyby zwiększyć swoje szanse na niezależne życie i pełny udział we wszystkich sferach życia, na równi z innymi osobami. Funkcjonujący system zaopatrywania osób z niepełnosprawnością pozwala jedynie na zaopatrzenie w rozwiązania w zakresie podstawowym, którego efektywność jest również ograniczona. Osoby z niepełnosprawnością często także nie wiedzą o wszystkich dostępnych rozwiązaniach technicznych, które mogą wesprzeć ich funkcjonowanie lub skutecznie kompensować skutki ich niepełnosprawności.

 

Odpowiedzią na te potrzeby jest wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością. Dzięki jej powstaniu osoby z niepełnosprawnością mają możliwość wypożyczenia potrzebnych im technologii wspomagających lub urządzeń, których nie byłyby w stanie zakupić same nawet z wykorzystaniem dostępnych form wsparcia ze względu na ich wysoki koszt. Dzięki wypożyczalni mają możliwość konsultacji z doradcą PFRON, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania, dodatkowo umożliwi to sprawdzenie, czy konkretna technologia wspomagająca zaspokoi potrzeby osoby zainteresowanej.

 

 

 

Kto może zostać beneficjentem wypożyczalni?

Każdy, kto:

Jeśli jednak:

Sprzęty, które możesz wypożyczyć:

Wypożyczenie jest całkowicie bezpłatne, wpłacasz jedynie kaucję zwrotną w wysokości 2% wartości urządzenia. Sprzęt zostanie dostarczony na wskazany przez Ciebie adres na terenie całej Małopolski.

 

Sprawdź jak skorzystać z Wypożyczalni technologii wspomagających

Wniosek powinien być złożony w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW).

Link do SOW: https://sow.pfron.org.pl/

 

Link do filmu „Wypożyczalnia technologii wspomagających – sprawdź, jak z niej skorzystać” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy: https://www.youtube.com/watch?v=o7BQVRKPLo8

 

Link do strony PFRON: https://wypozyczalnia.pfron.org.pl/sprawdz-jak-skorzystac-z-wypozyczalni/

 

Jesteś zainteresowany wypożyczeniem sprzętu?

W celu uzyskania pomocy przy złożeniu wniosku lub otrzymania szerszych informacji skontaktuj się z nami:

Małopolski Oddział PFRON
Tel: 12 312 14 39, 12 312 14 33
Kom: 538 628 062, 507 966 495
e-mail: Barbara.Strugala@pfron.org.pl; jsliwa@pfron.org.pl
ul. Na Zjeździe 11, 30-527 Kraków

Centrum informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością (CIDON) przy Małopolskim Oddziale PFRON:
Tel: 12 312 14 33, 12 312 14 39